GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FERIE…FERIE – BALONOWE ATRAKCJE I WARSZTATY 3D

     Każdy, kto wybrał  ferie zimowe z Biblioteką mógł wybierając z szerokiej oferty zajęć i warsztatów,  znaleźć  coś odpowiedniego dla siebie i przy tym miło i kreatywnie spędzić swój wolny czas.

 

18 stycznia, we wtorek, w Oddziale dla dzieci i Młodzieży przeprowadzono cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty z wykorzystaniem długopisów 3D. Podczas spotkania uczestnicy mogli przekonać się jak to jest posiadać „magiczny ołówek”, za pomocą którego można było wykonać  swoich ulubionych bohaterów książkowych. Powstały prawdziwe dzieła sztuki:  Hermiona Granger, Harry Potter czy Luna – księżycowy kot.

 

     

    Niewątpliwą atrakcją były także  ,,Balonowe Wariacje”- warsztaty modelowania zwierzaków z balonów. Na uczestników, którzy tego dnia postanowili czas spędzić w Bibliotece czekało mnóstwo kolorowych różnej wielkości balonów. Dzieci na początku musiały nauczyć się je dmuchać i zawiązywać a dla niewprawnych palców zawiązanie takiego balonu to wcale nie była taka prosta sprawa. Kiedy balon był już nadmuchany wspólnie ćwiczyliśmy kolejne skręty aż figurka była gotowa i takim sposobem powstały nam balonowe pieski, szable,pszczółki czy zabawne ośmiornice. Oczywiście tak wykonane zwierzątka każdy z uczestników zabierał do domu jako pamiątka z warsztatów.